Miloš Němec, osobní stránka

Vážení čtenáři, nacházíte se v dočasném archivu starých článků. Proto tu nevidíte žádnou navigaci, vyhledávání ani další prvky.

Navštivte můj nový projekt Venkohled - blog o aktivním pohybu na čerstvém vzduchu!

Daphne du Maurier: Ptáci a jiné povídky

20.5.2005 | 4 296x přečteno | 6 komentářů TiskTisk
Šestice hororových povídek, ve kterých sice není plno cákanců krve a oživlých příšer, jako ve většně moderních děl tohoto žánru, ale o strach a děsivé okamžiky v nich rozdodně není nouze. Titulní povídka Ptáci sloužila jako předloha ke slavnému stejnojmennému filmu A. Hitchcocka. Daphne du Maurier se prý jednoho dne procházela podél cornwallských útesů a když viděla jak traktor orající nedaleké pole doprovází hejno racků střemhlav se vrhající na červy a hmyz, napadlo jí: "A co když jim jednou nebudou červy stačit?" A slavná povídka byla na světě. Ptáci a jíné povídky jistě stojí za přečtení, i když je to občas čtení děsivé, až nepříjemné.Moje hodnocení knihy: 80 %

Vaše hodnocení knihy: 77%
(hodnotilo 34 čtenářů)

Vážení čtenáři, nacházíte se v archivované části webu. Hodnocení bylo uzavřeno.


Diskuze o knížce:

M.Š.
Pěkné
14.6.2005 18:48
Mylsím si, že je to atraktivní četba, i když krátká, ovšem velice poutavá, čtivá a originální, na tu si rozhodně najděte tu 55 minutovku....:)

Dave
Promyšlené
12.2.2006 16:12
Hned první povídka ,,Teď se nedívej´´ mě dostala. Tak jsem četl dál. I když je to trochu stále psané tím popisným stylem který mi nejvíce nevyhovuje, je to velmi pěkná kniha. Opravdu se mi líbí a její závěry a rozuzlení bývají až na posledních stranách !

BaRa
Nej
16.6.2006 21:14
Tahle knížka me fakt dostala!Bylo to to nejlepší čtení co jsem kdy mohla najít,opravdu je to velice propracovana kniha,velice zajímavá prakticky se čte sama,četla jsem ji v nemocnici a úplně jsem se vžila do děje že jsem promeškala oběd :) Je to určitě jedna z nejlepších děl této doby a to bez nadsázky,vřele doporučuji.

Miška Šrů.
Daphne
1.9.2008 22:06
je prostě úchvatná,dejte si od ní určitě román Mrtvá a živá,Hospodu Jamajku a spoustu dalších.Já se do ní zakousla a teď nemůžu přijít ničemu jinému na chuť.Až všechno dostupné přelouskám,nezbyde,než si dát repete. Ha Ha.

Dada
Výborné
23.3.2009 11:28
Přesně podle mého gusta. Takovou četbu mám ráda, výborně se čte a přitom to nejsou takové ty laciné hororové povídky. Ačkoli přečtete povídku do konce, zůstává před vámi ještě něco otevřeného, nad čím musíte přemýšlet. Kniha se mi moc líbila.

Markéta
ptáci a jiné povídky
13.6.2009 18:17
Tuhle knihu jsem zahlédla v knihovně a nemyslela jsem si,že by mně nějak uchvátila,ale později jsem se přesvědčila,že ty povídky jsou výborné.Nejlepší jsou Ptáci,Modré čočky a líbila se mi i Jabloň.

Vážení čtenáři, nacházíte se v archivované části webu. Diskuze byla uzavřena.

© 2003-2012 Miloš Němec. E-mail: